Transport na terenie całego kraju - GRATIS !!!

Świadczymy usługę wprowadzenia na działkę, ustawienia i wypoziomowania

Ciekawostki o mieszkaniu w całorocznym holendrze

Chociaż domek holenderski powstał jako konstrukcja letniskowa, to stworzenie całorocznych wariantów doprowadziło do ich popularyzacji nie tylko w kurortach wakacyjnych. W Stanach Zjednoczonych powstawały i powstają całe parki, w których ludzie mieszkają w izolowanych domkach cały rok. Nie każdy potrzebuje ogromnej przestrzeni a domek holenderski daje komfort prawdziwego mieszkania za ułamek ceny. Co przemawia za osobami, które w holendrach potrafią spędzić cały rok?

Popularność domków holenderskich

W naszym kraju domki holenderskie stały się alternatywą przede wszystkim dla kamperów i przyczep kempingowych. Co prawda do ich przemieszczenia niezbędne są usługi firmy zajmującej się przewozem ponadgabarytowym, jednak wiele osób z kamperów i przyczep korzystało na swoich własnych działkach. Domki holenderskie oferują wyższy standard niż przyczepa za ułamek ceny letniskowej konstrukcji murowanej, czy nawet drewnianej. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne do podpięcia mediów instalacje a także pełne wyposażenie, w którego skład wchodzą często nawet pralki, okapy czy piecyki.

W naszym kraju małe konstrukcje mieszkalne, takie jak domy modułowe, zaczęły być popularne dopiero niedawno. Polacy zaczęli doceniać niewielkie domy za ich ekonomię i nowoczesność – rozwiązanie to pozwala nawet osobom młodym i niezbyt bogatym zamieszkać “na swoim”. Domki holenderskie to przedłużenie tej koncepcji – nawet nowe konstrukcje całoroczne są dość tanie, a ich metraż oscyluje w okolicy 40m2. Mimo “kawalerkowej” powierzchni, domki holenderskie są rozplanowane w ten sposób, by pomieścić więcej osób niż małe mieszkanie. Rozstaw pomieszczeń pozwala na wygodne użytkowanie takiej konstrukcji nawet czteroosobową rodziną.

Co do domku całorocznego?

Jeśli chcemy mieszkać w domku holenderskim cały rok, to warto postawić na gotową konstrukcję całoroczną, a nie zajmować się remontem. To dlatego, że konstrukcja ocieplona i zrealizowana przez producenta będzie bardziej trwała. Holenderskie domki całoroczne tworzone są w ten sposób, by dobrze znosić nawet mrozy i nadmiar wilgoci – wykorzystują solidne materiały i są zabezpieczone przed rdzewieniem. Całoroczne konstrukcje są także zaopatrzone w centralne ogrzewanie, zazwyczaj wzbogacone o dodający klimatu piecyk gazowy, który płonie żywym ogniem. W domku holenderskim można z łatwością spędzić cały rok – to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają niestandardowego pierwszego mieszkania lub chcą mieć dodatkową opcję ucieczki z miasta przez cały rok.