Transport na terenie całego kraju - GRATIS !!!

Świadczymy usługę wprowadzenia na działkę, ustawienia i wypoziomowania

Domki campingowe – jaki wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli domków campingowych. Kiedyś wybór był prosty – na swojej działce budowaliśmy betonową konstrukcję, natomiast podróżnicy wybierali przyczepy campingowe. Domy murowane na działkach okazały się jednak kosztowne, dlatego obecnie również w Polsce wybiera się domki łączące cechy obu tych typów konstrukcji. Jakie domki campingowe obecnie sprawdzają się najlepiej?

Campingowe domki holenderskie

Są to zdecydowanie konstrukcje łączące najlepsze rzeczy z obu światów. Są zaprojektowane tak, by pomimo niewielkich rozmiarów być przestrzenne – bardziej przypominają pod tym względem małe mieszkanie niż przyczepę campingową. Nawet na 35 metrach kwadratowych mogą być umieszczone dwie sypialnie, kuchnia i salon z kominkiem gazowym lub elektrycznym. Co campingowe domki holenderskie mają wspólnego z przyczepami? Może nie są tak mobilne, ale nie muszą być związane z gruntem, dlatego faktycznie mogą być przewiezione z jednej parceli na drugą podczas sprzedaży działki. Nie zrobimy tego jednak sami – będziemy potrzebowali pomocy firmy zajmującej się przewozem ponadgabarytowym.

Campingowe domki holenderskie mają jeszcze kilka innych zalet. Po pierwsze – mają gotowe wszystkie instalacje medialne. Wystarczy, że podepniemy prąd, wodę i butlę z gazem i będziemy mogli cieszyć się wygodami normalnego domu. Domki holenderskie mają również pełne umeblowanie – oszczędzimy więc na wykończeniu naszego działkowego lokum.

Inne rodzaje domków campingowych

Poza domkami holenderskimi, obecnie na popularności zyskują modułowe domy drewniane. Również są niedrogie i mogą pochwalić się niepowtarzalnym, rustykalnym stylem. Niestety – ich budowa wymaga wylania fundamentu, a sam domek nie jest wykończony. Znajdziesz jednak sporo różnych projektów i wymiarów – od małych altanek, po ogromne budynki z bali.

Podczas wyboru domku campingowego warto więc zwrócić uwagę na media i wyposażenie. Istotna jest również izolacja – zarówno w przypadków domków holenderskich, jak i drewnianych znajdziesz opcje całoroczne z ogrzewaniem i tańsze – sezonowe.