Transport na terenie całego kraju - GRATIS !!!

Świadczymy usługę wprowadzenia na działkę, ustawienia i wypoziomowania

Domki mobilne a kanalizacja – co musisz wiedzieć?

Domki holenderskie, a także niemalże bliźniacze domki angielskie, cieszą się coraz większą popularnością prawie na całym świecie. Stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, murowanych lub drewnianych domków letniskowych oraz przyczep kempingowych. Swój sukces zawdzięczają wysokiemu komfortowi, jaki gwarantują, oraz wygodą użytkowania, zbliżoną do klasycznych mieszkań. Domki mobilne z reguły posiadają pełne wyposażenie, obejmujące kuchnię oraz łazienkę, w tym niezbędną instalację grzewczą i sanitarną.

Decydując się na zakup domku, możemy być spokojni – z pewnością posiada on konieczne elementy konstrukcyjne, umożliwiające przyłączenie go do wszystkich istotnych sieci. O ile elektryka nie powinna stanowić problemu, o tyle z kanalizacją sprawa może okazać się nieco bardziej skomplikowana.

Jeśli okaże się, że działka, na której stanąć ma Twój domek, umożliwia przyłączenie się do kanalizacji, masz spore szczęście. W tej sytuacji zarówno poniesione koszty, jak i nakład pracy są naprawdę niewielkie. Jedyne, co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w odpowiednie rury, których zadaniem będzie doprowadzenie do budynku wody oraz odprowadzanie ścieków.

Niestety, nie wszystkie zapewniają nam taki komfort. Niewykluczone, że konieczne będzie doprowadzenie do domku wody, pochodzącej ze studni, którą wcześniej sami będziemy musieli wykopać. W takiej sytuacji, koniecznie zakupić należy pompę głębinową, której zadaniem jest wytworzenie właściwego ciśnienia, a także trójnik, odpowiedzialny za poprowadzenie rur do wszystkich pomieszczeń.

Doprowadzenie wody do domku to jedno. Zaplanować musimy także późniejsze odprowadzanie nieczystości. W sytuacji, gdy nie możemy podłączyć się do kanalizacji miejskiej, musimy zaopatrzyć się we własny zbiornik na szambo, który, niestety, wymagać będzie od nas regularnego opróżniania.

Jako właściciel domku mobilnego, koniecznie pamiętaj także o zaworze burzowym oraz regularnej konserwacji i bieżących naprawach instalacji sanitarnej. Tylko to jest w stanie uchronić Cię przed ewentualnym zalaniem oraz poważnymi awariami.