Transport na terenie całego kraju - GRATIS !!!

Świadczymy usługę wprowadzenia na działkę, ustawienia i wypoziomowania

Gotowe domki angielskie

Gotowe domki angielskie, nazywane również holenderskimi, coraz bardziej zyskują na popularności w naszym kraju. Ich nazwa bierze się od regionów, w których królują one pośród konstrukcji letniskowych od dawna – na wybrzeżu wysp brytyjskich natkniecie się na całe letniskowe osiedla! Dlaczego gotowe domki angielskie są tak dobrym rozwiązaniem i czym się charakteryzują?

 

Mobilność i wygoda

Najważniejszą cechą gotowych domków angielskich jest ich mobilność. Nie są może tak “poręczne” jak przyczepy kempingowe i kampery, ale oferują dużo większą powierzchnię użytkową. Ich mobilność opiera się na tym, że nie są na stałe powiązane z gruntem, w przeciwieństwie do np. modułowych domków drewnianych. Oznacza to, że w przypadku sprzedaży lub zamiany działki, swój domek letniskowy możemy zabrać ze sobą na inny plac, korzystając z usług firmy zajmującej się transportem ponadgabarytowym.

Ważną cechą gotowych domków angielskich jest to, że z zasady są to konstrukcje kompletne – mają pełne wyposażenie i gotowe do podpięcia instalacje, co znacząco obniża koszt całego przedsięwzięcia. Atutem jest również cena, ponieważ mobilność domków angielskich pozwoliła na rozwinięcie się pokaźnego rynku wtórnego. Używany domek angielski w dobrym stanie i z pełnym wyposażeniem można kupić już za 30000 zł!

 

Na wakacje lub na cały rok

Pomimo tego, że w Polsce domki angielskie są postrzegane głównie jako domki letniskowe, to duża część z nich występuje w dodatkowo izolowanej wersji całorocznej. Zakup takiego domku wiąże się z nieco wyższym wydatkiem, jednak pozwala nam na wyjazdy na działkę również jesienią i zimą. Jeśli masz parcelę w górach, lubisz sporty zimowe i nie chcesz przepłacać za akomodację, to gotowe domki a