Transport na terenie całego kraju - GRATIS !!!

Świadczymy usługę wprowadzenia na działkę, ustawienia i wypoziomowania

Gotowe domki drewniane

Gotowe domki drewniane to jeden z rodzajów letniskowych, niedrogich konstrukcji. Chętnie wybierane są na działki przez osoby ceniące sobie rustykalny, surowy styl przy jednoczesnym zachowaniu pełnej domowej funkcjonalności. Obecnie producenci oferują setki przeróżnych modeli o odmiennym metrażu i designie. Jak wybrać domek dla siebie?

Powrót do natury

Osoby, które większość życia spędzają w mieście i na działce szukają wytchnienia i izolacji, na pewno docenią gotowe domki drewniane. Do ich zalet należy nie tylko wpasowywanie się w działkowy lub leśny klimat. Przede wszystkim – ustawienie gotowego domku drewnianego na działce jest dużo prostsze i mniej zasobochłonne, niż stawianie budynku murowanego. Domek drewniany można zamówić od jednej z wielu firm, które poza oferowaniem mnogości modeli, zarówno stricte letniskowych, jak i takich do wypoczynku całorocznego, prowadzą również usługi transportowe i montażowe. Dzięki temu naprawdę niewielkim kosztem i nakładem pracy możemy cieszyć się udaną letniskową konstrukcją.

Oczywiście – domek domkowi nierówny. Te, które służą do wypoczynku letniego będą tańsze – ich ceny zaczynają się już nawet od 15 tysięcy złotych! Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że taka konstrukcja nie będzie należała do największych. W cenę nie są również często wliczone dodatkowe usługi, takie jak chociażby transport na działkę.

Drewno jako materiał

Wiele osób przemierzających się do zakupu gotowego domku drewnianego zaczyna mieć obawy związane z trwałością konstrukcji. Odpowiednio dobrane i obrobione drewno jest jednak zupełnie bezpiecznym i solidnym materiałem. Warto sprawdzić z jakiego gatunku drewna producent wykonuje domki – najleosze będą takie rodzaje drzewa, które są odporne na warunki pogodowe i mają małą ilość sęków – na przykład świerk skandynawski czy sosna. Nie można również zapominać o odpowiedniej pielęgnacji naszego domku letniskowego. Chodzi przede wszystkim o odpowiednią izolację drzwi i okien, która zapobiegnie dostawaniu się wilgoci i ochroni drewno przed gniciem, a nam pozwoli przez wiele lat cieszyć się domkiem letniskowym w świetnym stanie!