Transport na terenie całego kraju - GRATIS !!!

Świadczymy usługę wprowadzenia na działkę, ustawienia i wypoziomowania

Jak wybrać domek holenderski? Nowy czy używany?

Domki holenderskie stają się coraz popularniejszą alternatywą dla standardowych murowanych domków letniskowych. Są lekkie i mobilne, a także niezwykle wygodne, urządzone, a ich ustawienie znacząco zmniejsza ilość wkładu czasowego i zaangażowania w stawianie budowli. Większość z nich może służyć jako miejsce wypoczynku lub mieszkania nawet przez cały rok. Rynek tych lekkich konstrukcji jest jednak jeszcze młody w naszym kraju i potencjalni nabywcy często nie wiedza czym się kierować podczas wyboru. Jak wybrać zatem najlepszą dla siebie konstrukcję?

Gotowe domki z umeblowaniem

Popularność używanych domków

Rynek wtórny sprowadzanych domków angielskich i holenderskich kwitnie w Polsce. Powodem jest oczywiście cena. Tak samo, jak w przypadku aut sprowadzanych z zagranicy, możemy w dobrej cenie nabyć również komfortową konstrukcję ze starszych roczników. Za fabrycznie nowy domek zapłacimy nawet 100 tysięcy złotych, natomiast za używany nawet pięć razy mniej. Przeglądając oferty sprzedaży, warto zwrócić jednak uwagę na odległość sprzedającego od miejsca docelowego, w którym ma stać domek – nie każdy handlarz zapewnia transport na działkę. Jeśli planujesz swój zakup, znajdź firmę znającą rynek i oferującą w ofercie poza produktami usługi, takie jak przewóz czy poziomowanie terenu.

Gotowe domki z umeblowaniem

Niewątpliwą zaletą używanych domków holenderskich jest to, że za niewielką cenę otrzymujemy w pełni sprawny lokal, który można zamieszkiwać czy odwiedzać nawet cały rok. Co więcej, nie musimy wynajmować drogich fachowców, zajmujących się instalacjami, ponieważ każdy domek jest w nie już wyposażony. To samo tyczy się umeblowania i innego osprzętu. Chociaż używany domek może nie wyglądać jak nowoczesne, modne wnętrze, to będzie o wiele bardziej przestronny i lepiej wyposażony niż przyczepy kempingowe czy kampery.  W cenie, poza budowlą znajdzie się więc też gotowy aneks kuchenny, ergonomicznie rozplanowany wypoczynek (czyli fotele i kanapa), a nawet dodający klimatu kominek gazowy!

Zalety nowych domków z umeblowaniem

Ceny nowych domków w zależności od rozmiaru i marki zaczynają się od 100 tys. Złotych. Pozytywami takiego rozwiązania są na pewno gwarancja, zazwyczaj darmowy transport na parcelę oraz pełna sprawność wszystkich sprzętów i instalacji. Nowemu domowi nie grozi też żadna wtórna wada konstrukcyjna związana z przedostaniem się wilgoci, jednak nie jest to częsty mankament domków holenderskich, dlatego tak bardzo docenia się je na zachodzie, gdzie istnieje już wykształcona kultura zamieszkiwania ich przez cały rok w tzw. trailer parkach – a przecież nawet największa ulewa w Polsce nie dorówna huraganom, które nawiedzają czasem USA! Jedno jest pewne. Nieważne czy kupisz domek nowy, czy używany, porządna konstrukcja renomowanej marki zapewni Ci relaks, wypoczynek i oszczędność na kosztach wynajmu kwater przez wiele lat.